Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w 2018 roku w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” odwiedził 158 placówek oświatowych i przekazał uczniom ponad 14 tysięcy elementów odblaskowych.
Podczas spotkań z przedstawicielami samorządu województwa, wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, policji, straży pożarnej oraz z ratownikami medycznymi mazowiecka młodzież uczyła się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie brali udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, mogli również spróbować swoich sił na specjalnym torze rowerowym czy symulatorze jazdy motorowerem/motocyklem. Celem tych spotkań było przede wszystkim pokazanie dzieciom jak ważne, zwłaszcza jesienią i zimą, jest noszenie elementów odblaskowych.
W ramach „Wyprawki dla pierwszoklasistów” WORD w Radomiu odwiedził 76 szkół w regionie radomskim i przekazał uczniom klas pierwszych specjalne zestawy, w skład których wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszki, opaski odblaskowej oraz opaski LED.
Od września ubiegłego roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu realizował nową akcję „Widoczny i bezpieczny przedszkolak”, podczas której dzieci otrzymały odblaskowe maskotki, natomiast przedszkola węże spacerowe. Dzieci biorące udział w akcji mogły zobaczyć jak widoczna dla kierowcy samochodu jest osoba z odblaskiem i bez niego oraz dowiedzieć się, jakich zagrożeń można uniknąć zakładając odblaski w odpowiednim miejscu.
Placówki oświatowe zainteresowane przeprowadzeniem ww. akcji prosimy o kontakt.