Z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego organizowana jest kolejna edycja „Szkolenia profilaktycznego dla kierowców w wieku 18-24 lata oraz 55 i więcej lat” finansowana w całości z budżetu Mazowsza. 

Jeżeli posiadasz prawo jazdy kategorii B i masz 18 – 24 lat lub 55 i więcej lat zapraszamy do udziału w bezpłatnym  szkoleniu na Torze Modlin.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu ogłasza nabór na bezpłatne szkolenie profilaktyczne z doskonalenia techniki jazdy dla kierowców w wieku 18-24 lat oraz 55 i więcej lat.

Każde szkolenie obejmuje trzy godziny zajęć teoretycznych z psychologiem i trzy godziny praktyki. W trakcie zajęć omawiana jest nie tylko specyfika ruchu drogowego w Polsce, ale też wpływ substancji psychoaktywnych i alkoholu na możliwości percepcyjne kierowców, a tym samym na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

W trakcie części praktycznej kierowcy sprawdzają się m.in. w hamowaniu awaryjnym na nawierzchni o różnej przyczepności, w sytuacjach, w których trzeba ominąć nagle pojawiającą się przeszkodę, ale też w jeździe, która uświadamia wpływ rozmowy telefonicznej lub z pasażerem na koncentrację.

Organizator zapewnia transport oraz wyżywienie.

Zgłoszenia przyjmowane są w WORD w Radomiu ul. Sucha 13 lub na adres e-mail: brd@word.radom.pl

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 48 3898110.

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Dostępne terminy szkoleń:

  • 04.03.2023 – brak wolnych miejsc
  • 18.03.2023 – brak wolnych miejsc
  • 25.03.2023 – brak wolnych miejsc

Do pobrania: