Instrukcja zapisu na egzamin on-line poprzez portal InfoCAR

Instrukcja zapisu przez portal WWW.INFO-CAR.PL

 Wejdź na stronę www.info-car.pl i w prawym górnym rogu kliknij odnośnik „MOJE KONTO”.

Po wykonaniu tej czynności otworzy się strona logowania do serwisu. 

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta użytkownika, utwórz je klikając w przycisk „Zarejestruj się” na dole strony.

W przypadku, gdy posiadasz już konto kliknij „Zaloguj się

 

Zapisz się na egzamin na prawo jazdy – dane osobowe

Zapoznaj się z treścią podstawowych zasad świadczenia usługi i samego egzaminu na prawo jazdy. Wypełnij wszystkie wymagane pola ze szczególnym uwzględnieniem profilu kandydata na kierowcę (PKK) otrzymanego w wydziale komunikacji podczas składania wniosku o wydanie prawa jazdy.

Po wpisaniu numeru PKK, system automatycznie zawęzi wybór kategorii prawa jazdy, które możesz wybrać. System sprawdzi też, czy PKK nie jest zablokowane przez inny WORD, szkołę jazdy lub urząd. Upewnij się, czy wszystkie dane są wpisane poprawnie. Zapoznaj się z regulaminem usługi, zaakceptuj go, a następnie kliknij „Dalej”.

Wybór WORD-u

Na tym etapie dokonujesz wyboru ośrodka egzaminacyjnego WORD. Do dyspozycji masz wszystkie ośrod­ki w kraju z wyłączeniem Łomży. Przy pomocy rozwijanych list wybierz najpierw województwo, a następnie konkretny WORD, gdzie chcesz zdawać egzamin na prawo jazdy. Po dokonaniu wyboru kliknij „Dalej”.

WORD W RADOMIU oferuje do wyboru miejsca egzaminowania:

  1. WORD Radom
  2. WORD Radom / del Grójec
  3. WORD Radom / del Kozienice
  4. WORD Radom / del Zwoleń

 

 

Szczegóły egzaminu

W przypadku, gdy do zaliczenia masz egzamin teoretyczny, na kolej­nej stronie wybierz język, w którym chcesz mieć wyświetlane pytania: polski, angielski lub niemiecki. Na tym etapie możesz również wybrać polski język migowy PJM, WORD w takiej sytuacji zapewni ci możli­wość zapoznania się z pytaniami w tej formie.

 

W przypadku egzaminu praktycznego, możesz wybrać, na jakim po­jeździe będziesz zdawać egzamin. Może to być pojazd ośrodka eg­zaminacyjnego lub szkoły jazdy. Jeżeli podczas egzaminu będziesz korzystać z samochodu szkoły, rezerwacji dokonaj w porozumieniu z nią. Po wybraniu odpowiednich dla ciebie opcji, kliknij „Dalej”.

 

UWAGA!!!

W przypadku gdy wybierzesz egzamin praktyczny w WORD Radom mogą być dostępne  2 miejsca egzaminowania:

  1. RADOM, ul. Sucha 13
  2. RADOM, ul. Radomskiego 1

Podsumowanie wybranego egzaminu

Na kolejnej stronie, wyświetlone zostanie podsumowanie twojej rezerwacji. Upewnij się, czy wszystkie wyświetlane informacje są prawidłowe. Na tym etapie możesz jeszcze edytować poszczególne dane lub przy pomocy przycisku „Wstecz” cofnąć się do wybranego etapu i dokonać zmian. Jeżeli wszystko się zgadza, kliknij „Potwierdzam”.

 

Płatność

Rezerwacja terminu będzie skuteczna tylko wówczas, gdy w ciągu 30 minut zostanie wniesiona opłata za wybraną część egzaminu powiększona o 2 zł opłaty manipulacyjnej. Jeżeli w tym czasie nie zapłacisz za egzamin, twój termin wróci do puli dostępnych i będziemógł być zajęty przez kogoś innego. Opłaty można dokonać wyłącznie w serwisie info-car przy pomocy płatności online lub z pieniędzy zgromadzonych na saldzie użytkownika.

 

Do dyspozycji masz 4 formy płatności: saldo, Blik, E-card przelew i karta płatnicza. W przypadku płatności z salda, możliwe jest opłacenie całego egzaminu lub jeżeli masz niewystarczające środki, części kwoty z salda i dopłacenie w innej formie (Blik, E-card przelew lub kartą płatniczą). Po wybraniu formy płatności, kliknij przycisk „Rezerwuj i zapłać”, serwis przeniesie cię do wybranej opcji płatności.

 

Akceptacja rezerwacji przez WORD

Po zaakceptowaniu twojej rezerwacji przez WORD, zostaniesz o tym powiadomiony mailowo i przez SMS. Wówczas po zalogowaniu się do serwisu, w zakładce „Egzamin na prawo jazdy”, będziesz mieć możliwość pobrania potwierdzenia rezerwacji wraz z ewentualnymi komunikatami wybranego przez siebie WORD.

Potwierdzenie możesz wziąć ze sobą na egzamin, aczkolwiek nie jest to konieczne. Na tym etapie, mo­żesz jeszcze zrezygnować z rezerwacji -opcja ta jest dostępna w większości WORD na maksymalnie 48 godzin przed egzaminem.

 

Życzymy powodzenia na egzaminie!